گزارش همشهری از دفاتر غیرمجازی که با وعده‌های دروغین کاریابی، کارجویان جوان را سرکیسه می‌کنند  دام تازه برای بیکارها
تعداد دفاتر غیرمجاز و غیرقانونی کاریابی رو به افزایش است. گزارش‌های میدانی حاکی است که با شروع موج جدید بیکاری، شاخک‌های منفعت‌طلبان و سودجویان فعال شده و هر کدام از آنها به‌گونه‌ای برای خالی کردن جیب جوانان جویای کار در طراحی نقشه هستند. فضای مجازی و سایت‌ها نیز بستر مناسبی فراهم کرده‌اند تا افراد سودجو تحت عنوان کاریاب، بیکاران را سرکیسه کنند. در همین راستا از سال گذشته کانون دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های سراسر کشور با همکاری دادستانی کل کشور شناسایی غیرمجازها در وب را آغاز کرده اما با وجود این دفاتر غیرمجاز کاریابی همچنان به‌صورت آشکارا در شهر در حال فعالیت هستند و این روزها کلاهبرداران با ترفند تازه‌تری وارد گود شده‌اند. آنها با راه‌اندازی یک دفتر در سطح شهر و انجام تبلیغات کاریابی طعمه‌های خود را از بین اقشار کارگر، شهرستانی و افراد طبقه آسیب‌پذیر جامعه انتخاب می‌کنند. سودجویان با وعده‌های دروغین کارجویان را به دام می‌اندازند و با شگردهای خاص کلاهبرداری و چرب‌زبانی کار خود را پیش می‌برند.
۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
[ تعداد بازدید : ۱,۳۹۷ ]
برگزاری نشست هم اندیشی  مدیران دفاتر کاریابی های بین المللی سراسر کشور
نشست هم اندیشی مدیران دفاتر کاریابی های بین المللی سراسر کشور با همکاری انجمن صنفی کاریابی های بین المللی و با حضور مدیران کاریابی های بین المللی، به منظور بررسی راهکارهای اعزام نیروی کار به خارج از کشور به خصوص کشور آلمان، در تاریخ 7/9/1397 از ساعت 9 صبح الی 17 در مجموعه فرهنگی تلاش و با حضور مدیر کاریابی وولارو کشور آلمان برگزار شد.
۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۹
[ تعداد بازدید : ۱,۳۱۳ ]
برگزاری دوره آموزشی روش های نوین کاریابی برای مدیران کاریابی و کارشناسان اشتغال استان زنجان
دوره آموزشی روش های نوین کاریابی برای مدیران کاریابی و کارشناسان اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در روز پنج شنبه مورخ اول آذر 97 در محل این اداره کل توسط شعبان آزادی کناری کارشناس عالی مسئول نظارت بر کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری موسسه کار و تامین اجتماعی و دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها برگزار شد.
۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲
[ تعداد بازدید : ۱,۱۱۹ ]
برگزاری جلسه بررسی وضعیت بهره برداری از نرم افزار تحت وب اشتغال بازار کار (سابک)
جلسه بررسی وضعیت بهره برداری از نرم افزار تحت وب اشتغال بازار کار (سابک) با حضور مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها و کارشناسان این دفتر به همراه مدیر شرکت انفورماتیکی پاکا، نماینده کانون کاریابی ها و روسای انجمن صنفی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی سراسر کشور در تاریخ 6/9/97 در سالن کنفرانس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید.
۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
[ تعداد بازدید : ۳,۶۶۵ ]
نشست هم اندیشی  مدیران دفاتر کاریابی های بین المللی سراسر کشور
نشست هم اندیشی مدیران دفاتر کاریابی های بین المللی سراسر کشور با همکاری انجمن صنفی کاریابی های بین المللی، به منظور بررسی راهکارهای اعزام نیروی کار به خارج از کشور به خصوص کشور آلمان، در تاریخ 97/9/7 از ساعت 9 صبح الی 17 در مجموعه فرهنگی تلاش و با حضور یکی از مدیران کاریابی کشور آلمان برگزار می گردد.
۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
[ تعداد بازدید : ۱,۳۵۳ ]
برگزاری اولین کارگاه رزومه نویسی به زبان انگلیسی با استانداردهای بین المللی
"اولین کارگاه رزومه نویسی به زبان انگلیسی با استانداردهای بین المللی” توسط دفتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی خارجی سروش با حمایت “انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران (اصکابا) و سازمان توسعه تجارت برگزار می گردد.
۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
[ تعداد بازدید : ۱,۵۶۴ ]
برگزاری جلسه با روسای انجمن های صنفی کاریابی ها پیرامون نرم افزار سابک
به منظور بحث و تبادل نظر پیرامون نقاط قوت و ضعف نرم افزار سابک و تصمیم گیری نهایی برای نحوه استمرار بهره برداری از آن سامانه، مقرر شد جلسه ای در ساعت 14 روز سه شنبه مورخ 6/9/1397 در سالن کنفرانس طبقه سوم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردد.
۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۸
[ تعداد بازدید : ۱,۰۶۱ ]
تقاضای انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های فضای سبز تهران برای جذب نیروی کار
با عنایت به خروج نیروی کار اتباع بیگانه مجاز از کشور، انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های فضای سبز تهران طی نامه ای تقاضا نموده تا برای تکمیل نیاز شرکت های زیر مجموعه این انجمن به نیروی کار فعال ایرانی با حقوق و دستمزد حداقل پایه، نسبت به معرفی افراد واجد شرایط اقدام لازم به عمل آید.
۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۳
[ تعداد بازدید : ۱,۱۲۸ ]
کاریابی و تغییر شغل با متد سال 2017
چرا باید این مقاله را مطالعه کنید؟!
• افرادی که در جستجوی کار هستند
• مدیران منابع انسانی که می خواهند بازار کار امروز را بهتر درک کنند
• خوانندگانی که به دنبال شغل بهتری هستند
فواید مطالعه این مقاله برای شما:
احتمالا این اولین بار نیست که به دنبال کار هستید؛ فرآیند پر چالش جستجوی شغل چیزی است که قبلا هم انجام داده اید.
اما شاید از آخرین باری که جوینده کار بودی اید، بعضی چیزها تغییر کرده باشند یا شاید این اولین جستجوی شما است در هر دو صورت، دانستن اینکه در دنیای پس از رکود اقتصادی و در عصر شبکه های اجتماعی چطور باید شغلی مناسب پیدا کنید، ضروری است.
۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
[ تعداد بازدید : ۲,۵۱۳ ]
ابلاغ دستورالعمل صدور مجوز و نحوه فعالیت کاریابی الکترونیکی
دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستورالعمل نحوه صدور مجوز و فعالیت کاریابی الکترونیکی را برای اجرا به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها ابلاغ نمود.
۰۷ اَمرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱
[ تعداد بازدید : ۹,۱۰۹ ]
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ صفحه ۶ از ۱۷ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »