اخبار

آغاز صدور پروانه اشتغال اتباع خارجی

آغاز صدور پروانه اشتغال اتباع خارجی
مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار از آغاز طرح صدور و تمدید پروانه کار موقت اتباع خارجی خبر داد و تاکید کرد: هزینه صدور پروانه ۴۰۰ هزار تومان و هزینه تمدید پروانه نیز ۲۸۵ هزار تومان است.
به گزارش ایلنا، علی اقبالی با اعلام این خبر گفت: دارندگان کارت اقامت آمایش ۱۳ (ویژه اتباع افغانستانی)، هویت ۱۲ (اتباع عراقی) و دارندگان گذرنامه (تبديل وضعیت، خانواری و مجردی) برای تشکیل پرونده، صدور و تمدید پروانه کار (کارت کار اتباع) موظفند از اول دی ماه جاری به دفاتر کاریابی منتخب موضوع ماده ۲۰ آئین‌‌‌‌نامه اجرایی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌‌های غیر دولتی در شهرستان محل اقامت خود مراجعه کنند.

وی افزود: هزینه صدور پروانه کار موقت کار برای یکسال چهار میلیون ریال و برای تمدید پروانه کار موقت ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال تعیین شده است.

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: نشانی دفاتر کاریابی‌‌‌های منتخب در هفت استان مشمول طرح در سایت ادارات کل تعاون، کار و رفاه استان‌ها درج شده است.

اقبالی از اتباع خارجی مشمول طرح خواست از مراجعه به سایر دفاتر خودداری کرده و هنگام ثبت‌‌نام و انجام امور مربوطه در دفاتر منتخب از پرداخت هرگونه وجه نقد جداً خودداری کنند.

وی خواهان مشارکت و همکاری کارفرمایان در اجرای این طرح شد و اظهار داشت: یکی از اهداف طرح، ساماندهی اشتغال اتباع خارجی دارای مجوز قانونی و مقابله و برخورد قاطع با اشتغال غیرقانونی آنان است که با نظارت جدی ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۷ استان مشمول به اجرا درمی‌‌آید.

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص مجازات‌‌‌‌های قانونی به کارگیری غیرقانونی اتباع خارجی فاقد مجوز کار تصریح کرد: طبق ماده ۱۸۱ قانون کار، کارفرمایانی که اتباع بیگانه را که فاقد پروانه‌‌کارند یا مدت اعتبار پروانه کارشان منقضی شده است، به کار گمارند یا اتباع بیگانه را در کاری غیر از آنچه در پروانه کار آنها قید شده است، بپذیرند یا در مواردی که رابطه استخدامی تبعه بیگانه با کارفرما قطع می‌‌شود مراتب را به وزارت کار اعلام نکنند، با توجه به شرایط و امکانات خاطی و مراتب جرم به مجازات حبس از ۹۱ روز تا ۱۸۰ روز محکوم خواهند شد.

 

۴ دی ۱۳۹۷ ۲۲:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید