اخبار

ابلاغ دستورالعمل رتبه‌بندی و آئین‌نامه نظارتی و انضباطی دفاتر کاریابی داخلی و خارجی برای اجرا

ابلاغ دستورالعمل رتبه‌بندی و آئین‌نامه نظارتی و انضباطی دفاتر کاریابی داخلی و خارجی برای اجرا
دستورالعمل رتبه‌بندی و آئین‌نامه نظارتی و انضباطی دفاتر کاریابی از سوی محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای اجرا به مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها ابلاغ شد.

در این ابلاغیه آمده است: توجه به کیفیت، دقت و سرعت در ارائه‌ی خدمات و افزایش رضایتمندی ذی‌نفعان توسط دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی به‌عنوان بازوان اجرایی وزارتخانه، امری کلیدی و اساسی است. به‌منظور فراهم نمودن زمینه‌ی دسترسی همه‌ی ذی‌نفعان بازار کار ازجمله متقاضیان و عرضه‌کنندگان نیروی کار به خدمات مشاوره شغلی و کاریابی باکیفیت و استانداردهای پیش‌بینی‌شده، "دستورالعمل رتبه‌بندی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی داخلی و خارجی" و نیز " آئین‌نامه نظارتی و انضباطی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی داخلی و خارجی" که به استناد آئین‌نامه اجرایی قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی بدون داشتن پروانه کار مصوب 7/12/1387 هیات محترم وزیران" تهیه‌شده جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.

با توجه به طراحی سامانه "نظارت، ارزیابی و رتبه‌بندی کاریابی‌ها"، ضروری است مدیران کل استان‌ها اهتمام لازم را در خصوص اجرای صحیح و کامل رتبه‌بندی دفاتر یادشده بر اساس مفاد دستورالعمل‌های فوق به عمل‌آورند. برنامه زمان‌بندی و راهنمای کار با سامانه در پورتال دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.

 ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۲۲:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید