اخبار

برگزاری سمینار توانمند سازی مدیران کاریابی های داخلی استان های غرب کشور

برگزاری سمینار توانمند سازی مدیران کاریابی های داخلی استان های غرب کشور
در راستای اجرای وظایف دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها مبنی بر توانمندسازی مدیران دفاتر کاریابی غیر دولتی به منظور ارائه خدمات مطلوب به جویندگان کار و کارفرمایان، اولین دوره سمینار توانمندسازی مدیران منطقه غرب کشور شامل استان های غرب کشور همچون لرستان، ایلام، کردستان و کرمانشاه با حضور80 نفر از مدیران دفاتر کاریابی غیردولتی داخلی، معاونین اشتغال و کارشناسان اشتغال استان های یاد شده در روز چهارشنبه مورخ 18/6/94 در شهر کرمانشاه برگزار گردید.
در ابتدای جلسه آقای یاوری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ضمن خوش آمد گوئی به حاضران، اشاره نمودند که با توانمند سازی کاریابی ها و شناسائی خدمات آنان به آحاد جامعه قطعاً شاهد رشد و توسعه این مراکز خواهیم بود و کار آنها رونق خواهد گرفت.

ایشان افزودند به منظور تقویت این مراکز می بایست زمینه واگذاری امور غیر حاکمیتی را به آنها فراهم نمائیم  ضمن این که کمک به کاریابی هایی که مشکل دار می باشند می تواند مثمر ثمر بوده و بقای آنها را تضمین نماید.

در ادامه جناب آقای بنی بیات رئیس انجمن صنفی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی استان کرمانشاه پیشنهاداتی را در خصوص رونق فعالیت مراکز کاریابی به شرح ذیل مطرح نمودند:

 1 – برون سپاری امور غیر حاکمیتی به دفاتر کاریابی

2 – بروز رسانی بانک اطلاعات کاریابی ها برای رصد افراد به کارگمارده شده

3 – اختصاص مکان برای استقرار انجمن صنفی کاریابی ها

4 – ارائه بسته های تشویقی برای کارفرمایان برای جذب نیرو

5 – اعمال معافیت های بیمه ای و مالیاتی برای کاریابی ها

6 – تسهیلات وام کم بهره از طریق صندوق مهر

در ادامه جلسه جناب آقای اکبرنیا مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها به بیان سخنرانی پرداختند. ایشان در  ابتدا عنوان نمودند رشد سرمایه گذاری و به تبع آن رشد اقتصادی باعث می شود کسب و کار رونق گرفته و باعث ایجاد تحرک و تحول در بازار کار شود.

وی افزودند: مراکز کاریابی در اکثر کشورها بیشترین نقش را در جهت ایجاد تعادل در بازار کار دارند ولی در کشور ما تنها 25% سهم بازار کار را پوشش می دهند که ما باید تلاش خود را معطوف به آن نمائیم که این درصد افزایش یابد. ایشان اهم اقدامات و برنامه های دفتر در سال جاری را بر شمرده و اضافه نمودند که سیاست ما بر این است که اقدامات انجام شده با تعامل و همکاری با کانون انجمن های صنفی کاریابی های سراسر کشور انجام شود.     

از جمله این اقدامات می توان به اصلاح آئین نامه کاریابی ها، تهیه و بازنگری دستورالعمل کاریابی های مجازی، رتبه بندی کاریابی ها، اصلاح دستورالعمل حق الزحمه کاریابی ها، تسهیل در روند اجرای بند (و) ماده 80، ارتباط با دانشگاه ها و شناساندن کاریابی ها به فارغ التحصیلان، تدوین آئین نامه انضباطی کاریابی ها و برنامه ریزی جهت توانمند سازی مدیران دفاتر کاریابی اشاره نمود.

در ادامه جلسه با حضور آقایان اکبرنیا، بنی بیات و یاوری از مدیران برتر کاریابی های استان های حاضر تقدیر و تشکر به عمل آمد و به آنان لوح تقدیر اعطا شد.

سپس دوره آموزشی مدیران کاریابی ها توسط خانم دکتر نیرو شک با موضوعات آشنایی با روش های برقراری ارتباط موثر و راهنمایی و مشاوره شغلی آغاز گردید و در ادامه  نیز موضوع آشنایی با روابط کار و بیمه بیکاری نیز توسط آقای مرادی ریس بیمه بیکاری استان برای مدیران کاریابی شرکت کننده در دوره مذکور ارائه گردید.

 

 

۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید