اخبار

برگزاری همایش یک روزه مدیران کاریابی های استان گلستان

برگزاری همایش یک روزه مدیران کاریابی های استان گلستان
همایش یک روزه مدیران کاریابی های غیردولتی و روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان های استان گلستان روز چهارشنبه پانزدهم مهرماه 94 به میزبانی انجمن صنفی کاریابی های گلستان و همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در شهرستان گرگان برگزار گردید.

این برنامه در قالب همایش یک روزه با عنوان "کاریابی ها، عملکرد و چشم انداز آینده" با حضور اکبرنیا مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها، عباسی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، رهبری مدیر کارآفرینی و اشتغال استان، احمدی رییس هیئت مدیره انجمن صنفی کاریابی های استان و همچنین اعضای هیئت مدیره و مدیران 22 کاریابی عضو این انجمن و روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی 14 شهرستان استان گلستان در سالن اجتماعات اداره آب واقع در جنگل النگدره شهرستان گرگان برگزار گردید.

در ابتدای برنامه، احمدی رییس هیئت مدیره انجمن صنفی کاریابی های گلستان، ضمن  خیر مقدم به شرکت کنندگان در این همایش، از حضور اکبرنیا، مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها تقدیر و تشکر نمود و این نشست را دومین نشست مشترک بین مدیران کاریابی ها و روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی ذکر نمود که به دعوت انجمن صنفی کاریابی ها، برای بحث و تبادل نظر و ارائه نقطه نظرات طرفین، در زمینه توانمندی بیشتر کاریابی ها در ارائه خدمات مطلوب و در چارچوب وظایف تعیین شده تشکیل شده بود.

وی همچنین گزارشی از عملکرد 6 ماهه اول سال 94 کاریابی های استان ارائه نمود و خواستار توجه بیشتر مدیران کاریابی ها به آیین نامه اجرائی مرتبط با  فعالیت کاریابی ها و همچنین التفات بیشتر روسای ادارات به دستورالعمل های ارسالی از وزارت متبوع در خصوص کاریابی ها شد.

در ادامه عباسی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن اشاره  به رونق بیشتر فضای کسب و کار، بیان داشت که استان گلستان دارای پتانسیل بالا در رونق اشتغال، خصوصاً در حوزه گردشگری است و از مسئولین کشوری درخواست نمود تقاضای توجه بیشتر به اشتغال جوانان داشته باشند.

در ادامه این همایش، رهبری، مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل، توضیحات مبسوطی در باره تعاریف مرتبط با کار، اشتغال، آموزش، مهارت و .....به جمع ارائه نمود.

ایشان عنوان داشت: اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، که موج فراگیر آنها از سال 96  کشور را به شدت تحت تاثیر خود قرار داد، باید مورد توجه برنامه ریزان قرار گیرد. از نظر ایشان، توجه بیشترکاریابی ها به این حوزه، و ورود به مراکز دانشگاهی برای ارائه مشاوره شغلی، به دانشجویان در حین تحصیل می تواند کارساز باشد.

اکبرنیا، مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران کاریابی ها و مدیران ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان، خواستار توجه مدیران کاریابی به ایجاد و راه اندازی کاریابی مجازی، با توجه به دسترسی بیشتر جوانان به اینترنت و شبکه های مجازی شد.

وی تنظیم دستورالعمل جدید کاریابی های مجازی توسط وزارت متبوع را به اطلاع حاضران رساند. همچنین بر ایجاد job site  و career service توسط کاریابی ها تاکید نمود. در ادامه وی رونمایی از نرم افزار جدید کاریابی های کشور، به نام "سابک" را توسط کانون سراسری کاریابی های کشور با همکاری معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، که نسبت به  نرم افزار فعلی از توانایی های بالاتری برخوردار بوده و تحت شبکه Web  می باشد و باعث ارتباط تمامی کاریابی های دارای مجوز  به یکدیگر می شود اعلام داشت و از کاریابی های استان خواست با توجه به دستورالعمل ارسالی از طرف وزارت خانه به واحد های اجرایی در استان ها، با نصب و راه اندازی این نرم افزار، از آن استفاده نمایند.

اکبرنیا از مدیران کاریابی ها درخواست نمود جهت رسیدن به خواسته های خود اصول و اخلاق صنفی را رعایت کرده و با تشریک مساعی تمامی کاریابی ها، خواسته های خود را از طریق انجمن صنفی به مدیران استانی و از طریق کانون سراسری کاریابی ها، به مدیران وزارت خانه منتقل نمایند تا شاهد به نتیجه رسیدن سریع تر خواسته های خود باشند. ایشان همچنین خطاب به روسای ادارات، خواستار اجرای دقیق دستورالعمل های ارسالی از وزارت متبوع و تعامل بیشتر با کاریابی ها شدند.

                                                    

 

۲۷ مهر ۱۳۹۴ ۱۴:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید