اخبار

برگزاری گردهمایی ارتقای جایگاه مراکز کاریابی های کشور در آذربایجان غربی

برگزاری گردهمایی ارتقای جایگاه مراکز کاریابی های کشور در آذربایجان غربی
گردهمایی ارتقای جایگاه مراکز کاریابی های کشور با حضور مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران کاریابی های استان آذربایجان غربی برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل، در این گردهمایی که در محل سالن نهادهای مدنی اداره کل تعاون، کار و ر فاه اجتماعی استان آذربایجان غربی برگزار شد، مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های  وزارت متبوع  با اشاره به وضعیت اقتصاد کشور در سال های اخیر،  کاهش سرمایه گذاری، کاهش توان تولید و خدمات و رکود و بیکاری را سه چالش مهم عرصه اقتصاد کشور عنوان کرد.
مهندس اکبرنیا  با اشاره  مبسوط به عامل رکود و بیکاری در اوضاع اقتصادی جامعه، کاهش سرمایه گذاری و کاهش توان تولید را زمینه ساز رکود و بیکاری در جامعه عنوان کرد و از ارئه بسته جدید دولت برای ایجاد رونق در بازار کار خبر داد که با اجرای آن، زمینه ورود به بازار کار افزایش یافته و در دوران پسا تحریم جایگاه  اصلی کاریابی ها مشخص خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به  اهمیت وظایف کاریابی ها، شناسایی استعدادهای افراد را  وظیفه  اصلی کاریابی ها عنوان کرد.  وی همچنین بر  ارتباط مستمر  و سازنده  کاریابی ها  با فارغ التحصیلان و دانشگاه ها و از بین بردن محدودیت ها در این زمینه تاکید کرد.
مهندس نقی زاده مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی  استان نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات مبتلا به کاریابیها افزایش حمایت های دولتی با کاهش یا حذف مالیات ها و ارائه تسهیلات،برگزاری دوره های آموزشی، تدوین آئین نامه هایی در خصوص رتبه بندی کاریابی ها، مرزبندی عملکرد تامین نیروی انسانی شرکت های خدماتی با کاریابی ها و صیانت از نیروی کار  و تشویق کار فرمایان برای  ایجاد اشتغال جدید از سوی وزارت محترم متبوع تاکید کرد.
هاشمی پور رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی دفاتر مشاوره  شغلی و کاریابی های کشور نیز در این جلسه ضمن تشریح مفصل ائین نامه ها و دستور العمل های فعالیت های کاریابی ها، مشکلات پیش روی فعالیت های کاریابی ها را مطرح  و به ارائه پاسخ های مناسب پرداخت.
در ادامه مدیران کاریابی های  استان به بیان نظرات و دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند و برای کلیه حاضرین جلسه گواهی دوره آموزشی 8 ساعته با امضاء آقایان اکبرنیا و نقی زاده صادر گردید.
در پایان مراسم مهندس اکبرنیا مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اهدای لوحی از مهندس نقی زاده مدیر کل تعاون، کار و ر فاه اجتماعی استان آذربایجان غربی تقدیر نمودند.


۱۷ آبان ۱۳۹۴ ۱۴:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید