اخبار

بر اساس گزارش مرکز آمار، نقش کاریابی‌ها در اشتغال کشور حدود 25 درصد است

بر اساس گزارش مرکز آمار، نقش کاریابی‌ها در اشتغال کشور حدود 25 درصد است
مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها در دوره آموزشی مدیران دفاتر کاریابی داخلی و خارجی استان های اصفهان، یزد و چهار محال و بختیاری اعلام کرد: بر اساس گزارش مرکز آمار، نقش کاریابی‌ها در اشتغال کشور حدود 25 درصد است، که باید سعی کنیم این نقش پر رنگ‌تر شود. وی به نقش‌های اصلی کاریابی‌ها در بازار کار اشاره و اظهار کرد: شناسایی استعدادها از طریق کارجویان و شناسایی کارفرمایان و اتصال این دو به یکدیگر، از وظایف اصلی کاریابی‌ها محسوب می‌شود.

اکبرنیا مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها در اصفهان اعلام کرد:

بر اساس گزارش مرکز آمار، نقش کاریابی‌ها در اشتغال کشور حدود 25 درصد است

 

مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها در دوره آموزشی مدیران دفاتر کاریابی داخلی و خارجی استان های اصفهان، یزد و چهار محال و بختیاری اعلام کرد: بر اساس گزارش مرکز آمار، نقش کاریابی‌ها در اشتغال کشور حدود 25 درصد است، که باید سعی کنیم این نقش پر رنگ‌تر شود. وی به نقش‌های اصلی کاریابی‌ها در بازار کار اشاره و اظهار کرد: شناسایی استعدادها از طریق کارجویان و شناسایی کارفرمایان و اتصال این دو به یکدیگر، از وظایف اصلی کاریابی‌ها محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است که دوره آموزشی یک روزه مدیران دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیر دولتی داخلی و خارجی استان های اصفهان، یزد و چهار محال و بختیاری در روز چهارشنبه مورخ 2/10/1394 در استان اصفهان با حضور اکبر نیا مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قادری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، تفویضی رئیس گروه کاریابی داخلی، هاشمی پور رئیس کانون کارفرمایی و انجمن های صنفی کاریابی های غیردولتی سراسر کشور و قریشی رئیس انجمن صنفی کاریابی‌های استان اصفهان با همکاری موسسه کار و تامین اجتماعی برگزار شد.

در ابتدای جلسه قادری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار داشت: آنچه که امروز به عنوان یکی از مشکلات و دغدغه‌های اساسی تمام ارکان نظام به آن توجه می‌شود، موضوع مربوط به اشتغال است. کمتر خانواده‌ای را می‌توان پیدا کرد که در آن یک نفر تحصیل کرده بیکار وجود نداشته باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه باید به کیفیت مشاغل نیز توجه شود، تصریح کرد: به دلیل اینکه امروز بیکاری یک مشکل محسوب می‌شود که اثرات نامطلوبی بر هنجارهای اجتماعی خواهد گذاشت و به همین دلیل ایجاد شغل برای افراد قطعاً ثوابی بیشتر از بسیاری از مستحبات دارد.

قادری با بیان اینکه رعایت قوانین، ضوابط و آیین‌نامه‌ها باید در دستور کار کاریابی‌ها قرار گیرد، افزود: هزینه‌هایی که برخی کاریابی‌ها در گام نخست از افراد جویای کار می‌گیرند و یا برخورد ناصحیح برخی کارکنان کاریابی ها با افراد جویای کار به عنوان معضلات اصلی کاریابی‌ها محسوب می‌شوند.

در ادامه محسن قریشی، رئیس انجمن صنفی کاریابی‌های استان اصفهان اظهار داشت: از سال 79 اولین کاریابی در سطح استان کار خود را آغاز کرد و هم ‌اکنون 66 کاریابی در سطح استان اصفهان در حال فعالیت هستند.

رئیس انجمن صنفی کاریابی‌های استان اصفهان با اعلام اینکه با تشکیل اتاق فکر سعی کرده‌ایم از نظرات صاحب‌نظران نیز بهره‌مند شویم، عنوان نمود: کاریابی‌های الکترونیکی در سطح استان شکل گرفته و در حال انجام فعالیت هستند. وی گفت: نیاز به سایتی جامع وجود دارد که تمامی اطلاعات اشتغال استان در آن درج شود تا اطلاعات دقیقی در دسترس باشد.

همچنین هاشمی پور رئیس کانون کارفرمایی و انجمن های صنفی کاریابی های غیردولتی سراسر کشور ضمن ابراز تشکر از مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها اعلام نمود که در طی یکسال گذشته فعالیت های زیادی در خصوص کاریابی ها با همکاری دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها انجام شده از جمله آن اصلاح آیین نامه اجرایی کاریابی ها، نرم افزار کاریابی ها و دستورالعمل های مربوط به فعالیت کاریابی ها و واگذاری امور غیر حاکمیتی است که به صورت پایلوت در حال حاضر در 3 استان کشور انجام می شود.

در ادامه ایشان تاکید نمود که مدیران کاریابی ها باید به عضویت  انجمن صنفی کاریابی ها دربیایند تا تشکل های صنفی کاریابی ها بتوانند با توانمندی های بیشتر در جهت خواسته های صنفی کاریابی ها اقدام نمایند.

اکبرنیا مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها با بیان اینکه تمام کاریابی‌ها دز قالب بخش خصوصی و غیردولتی فعالیت می نمایند اظهار کرد: تمام تلاشمان در وزارتخانه این است که کاریابی‌های غیردولتی را تقویت کنیم و بنا را بر تعامل و همکاری با انجمن‌های صنفی، کانون‌ها و کاریابی‌ها گذاشته‌ایم و سعی کردیم آن چیزی که خواسته صنفی کاریابی‌ها بود، محقق کنیم.

مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برنامه‌های زیادی از قبیل رتبه‌بندی کاریابی‌ها و واگذاری امور غیر حاکمیتی کاریابی‌ها در دست اجرا است، اضافه کرد: طرح واگذاری، از تشکیل پرونده بیمه بیکاری تا اشتغال مجدد به صورت آزمایشی در استان‌های البرز، قزوین و تهران در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه انقلابی در دنیای مجازی در حال ایجاد است، ورود کاریابی ها به دنیای مجازی را ضروری دانست و افزود: هرچه کاریابی‌ها خدمات خود را بیشتر در فضای مجازی ارائه کنند، موفق‌تر خواهند بود.

ایشان همچنین به تغییرات بازار کار و کارجویان نیز اشاره کرد و افزود با توجه به اینکه بیشترین افراد جویای کار از فارغ‌التحصیلان‌دانشگاه‌ها هستند، باید کاریابی‌ها به دانشگاه‌ها نیز ورود پیدا کنند،

مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: ارتباطات با مراکز علمی و دانشگاهی نیز باید روز به روز گسترش یابد و در همین خصوص با وزارت علوم نیز جلسات خوبي برگزار گردیده است.

لازم به ذکر است  که مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌ها و هیات همراه ضمن ملاقات با مدیر کل آموزش فنی و     حرفه ای استان اصفهان از دفتر نمایندگی کاریابی غیردولتی کارمند مستقر در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، دفتر کاریابی تخصصی پزشکیان و دفتر کاریابی کار بازدید نمود و از نحوه فعالیت این مراکز تقدیر و تشکر و آن را به عنوان الگو برای استان های دیگر مطرح نمود.

در ادامه وی از تلاش های همکاران اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان و موسسه کار و تامین اجتماعی در برگزاری این دوره آموزشی تشکر نمود.

سپس دوره آموزشی با موضوعات راهنمایی و مشاوره شغلی و آشنایی با روش های برقراری ارتباط موثر توسط جناب آقای دکتر نظری از اساتید مدعو موسسه کار و تامین اجتماعی و آشنایی با روابط کار و بیمه بیکاری توسط آقای احمدی رئیس اداره کل روابط کار اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی اصفهان با حضور تعداد بالغ بر 110 نفر از مدیران دفاتر کاریابی و کارشناسان اشتغال استان های مذکور برگزار گردید.

همچنین در انتهای برنامه از مدیران کاریابی های غیردولتی نمونه استان های مدعو تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

 

۷ دی ۱۳۹۴ ۱۴:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید