اخبار

اشتغال بیش از 3 هزار نفر در آذربایجان‌غربی از طریق مراکز کاریابی

اشتغال بیش از 3 هزار نفر در آذربایجان‌غربی از طریق مراکز کاریابی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: امسال 3 هزار و 139 نفر از طریق مراکز کاریابی این استان صاحب شغل شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، رضا نقی‌زاده در کارگروه اشتغال آذربایجان غربی، اظهار داشت: نرخ بیکاری استان آذربایجان غربی در ابتدای امسال 10.7 درصد بود که این میزان در 6 ماه نخست امسال به 11 درصد رسیده بود. وی تعداد بیمه شده اجباری را در استان 203 هزار نفر عنوان کرد و افزود: افزایش تعداد کارگران بیشتر زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی یکی از اهداف اصلی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی بابیان اینکه ایجاد شغل پایداری نیز در استان مد نظر قرار دارد، افزود: به دلیل اینکه بخش کشاورزی استان بیش از سایر بخش‌ها فعل است، شاهد ایجاد شغل‌های ناپایدار و موقت به صورت فصلی هستیم.

این مسئول با بیان اینکه سال گذشته 18 هزار نفر از مردم استان صاحب شغل شدند و از این تعداد 11 هزار نفر صاحب شغل پایدار شدند، ادامه داد: در این راستا رتبه 11 کشوری را به خود اختصاص دادیم.

نقی‌زاده با بیان اینکه داشتن شغل مناسب و پایدار می‌تواند در تمام بخشها ایجاد شود، اظهار داشت: متاسفانه جوانان آذربایجان غربی به دنبال شغل اداری هستند و از اشتغال در بخشهای غیراداری اجتناب می‌کنند که این امر سبب بالا رفتن نرخ بیکاری در استان می‌شود.

وی بابیان اینکه در این میان مراکز کاریابی نیز کمک حال خوبی هستند، از وجود 41 مرکز کاریابی در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: این مراکز امسال توانسته‌‌اند برای 3هزار و 139 نفر کاریابی کنند.

۲۶ دی ۱۳۹۴ ۱۲:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید