اخبار

تدوین دستورالعمل واگذاری تقدیم دادخواست های مراجع حل اختلاف به کاریابی ها

تدوین دستورالعمل واگذاری تقدیم دادخواست های مراجع حل اختلاف به کاریابی ها
در راستای غنی بخشی به وظایف کاریابی ها و توانمند سازی آنان و نیز کاهش تصدی گری دولت، دستورالعمل تقدیم دادخواست های مراجع حل اختلاف به دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی به استناد صورت جلسه شماره 7 مورخ 5/7/1394 کمیته ساختار و فناوری های مدیریتی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین و به استان های منتخب ابلاغ شد.

این دستورالعمل، به منظور واگذاری هر چه بهتر و بیشتر فعالیت ها و خدمات به بخش غیر دولتی، کوچک سازی دولت و نیز بالا بردن سطح کمی و کیفی خدمات رسانی به مردم، به امضای عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و سید حسن هفده تن، معاون وزیر در حوزه روابط کار این وزارتخانه رسید و مقرر شد از تاریخ 1/12/94 به مدت شش ماه به صورت آزمایشی اجرا گردد.

همچنین ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان های البرز، قزوین و سمنان مسئول اجرای آزمایشی این طرح شدند.

علاوه بر آن، ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان های مجری مکلف شدند تا با مشورت انجمن صنفی کاریابی های استان، فهرست و نشانی کامل موسسات مشاوره شغلی و کاریابی های غیر دولتی منتخب استان را در تارنمای اداره کل خود قرار دهند.

بر اساس این دستورالعمل، اشخاص مکلف هستند در حوزه ادارات کل اجرایی مجری طرح، برای تقدیم دادخواست به موسسات کاریابی منتخب مراجعه نمایند و این موسسات مکلفند در هنگام دریافت دادخواست، نسبت به اجرای دقیق مفاد آئین دادرسی کار، مصوب 7/11/1391 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام نموده و به اشخاص مشاوره لازم را در خصوص چگونگی دادخواست ارایه نمایند.

همچنین هزینه دریافتی در ازای ارایه خدمات مذکور از سوی موسسات کاریابی در خصوص مشاوره و دریافت دادخواست بدوی، مبلغ 50000 ریال و در خصوص مشاوره و دریافت دادخواست تجدید نظر، مبلغ 100000 ریال تعیین شده است.

 

۴ بهمن ۱۳۹۴ ۱۸:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید