اخبار

اشتغال به کار 7 هزار نفر از طریق دفاتر کاریابی یزد

اشتغال به کار 7 هزار نفر از طریق دفاتر کاریابی یزد
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: در سال جاری حدود 7 هزار نفر از طریق دفاتر کاریابی در واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی استان یزد مشغول به کار شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، فریبا آیت‌اللهی در جلسه هم‌اندیشی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیردولتی در استان یزد با اشاره به فعالیت بیش از 30 کاریابی مجاز در استان یزد اظهار داشت: این کاریابی‌ها در سال جاری توانسته‌اند برای حدود 7 هزار نفر شغل پیدا کنند.

وی عنوان کرد: حدود 18 هزار جوینده کار در استان یزد اقدام به ثبت‌نام در مراکز کاریابی کردند که تقریباً نیمی از این افراد به کار معرفی شده‌اند.

آیت‌اللهی با بیان اینکه اغلب جویندگان کار در استان یزد را آقایان تشکیل می‌دهند، خاطر نشان کرد: حدود 75 درصد جویندگان کار استان یزد را مردان و 26 درصد را زنان تشکیل می‌دهند ضمن اینکه بالای 30 درصد این افراد از تحصیلات دانشگاهی برخوردارند.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه دفاتر کاریابی نقش مهمی در به کار گماردن کارجویان در استان یزد ایفا می‌کنند، افزود: کاریابی‌ها با شناسایی توانمندی‌های افراد و تطبیق آن نیازهای صنایع، شرکت‌ها و ...، هم به کارآفرینان و کارفرمایان و هم به کارجویان خدمات متقابل ارائه می‌دهند.

آیت‌اللهی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه آمارها در برخی موارد صحیح نیست، عنوان کرد: لازم است مراکز کاریابی نسبت به وارد کردن آمار واقعی عملکرد خود، نهایت دقت را داشته باشند تا بتوانیم آمار درستی در این زمینه به استان ارائه دهیم.

وی با تأکید بر اینکه کاریابی‌ها باید خدمات خود را به همه افراد جامعه ارائه دهند، افزود: مراکز کاریابی و مشاوره شغلی باید در مناطقی از شهر که نیاز به حضور آنها بیشتر احساس می‌شود، مستقر شوند تا دسترسی به آنها برای عموم افراد امکان‌پذیر باشد ضمن اینکه باید معرفی و اطلاع‌رسانی درستی از کاریابی‌های فعال در سطح شهر انجام شود تا افراد نیازمند به خدمات این مراکز دچار سرگردانی نشوند.

این مسئول اظهار امیدواری کرد: با برگزاری جلسات هم‌اندیشی و بیان نیازها، نقایص و ظرفیت‌های دفاتر مشاوره و کاریابی، شاهد بهبود و توسعه فعالیت کاریابی‌ها در یزد باشیم.

۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ۱۴:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید