اخبار

اعزام نیروی کار داخلی و جذب نیروی خارجی با بهبود شرایط اقتصادی

اعزام نیروی کار داخلی و جذب نیروی خارجی با بهبود شرایط اقتصادی
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل گفت: چنانچه شرایط مناسبی در کشور ما فراهم شود، نه تنها آمادگی اعزام نیروی کار را به کشورهای دیگر داریم بلکه می توانیم پذیرای نیروی کار خارجی هم باشیم.

تقی حسینی روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران مراکز مشاوه شغلی و کاریابی های خارجی سراسر کشور، افزود: جامعه بشری به سرعت در حال تغییر و تحول است و این امر حتی در روابط خانوادگی دیده می شود و به نوعی فضای جدیدی برای افراد پدید آورده است که اگر سازمان ها و افراد خود را با شرایط جدید انطباق ندهند به طور یقین حذف می شوند.
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: چنانچه دولت ها نتوانند خود را همگام با تحولات موجود در دنیا پیش ببرند، بر اثر انطباق ندادن خود با این تحولات، آسیب پذیر و دچار اضمحلال و نابودی خواهند شد زیرا ناتوانی در پاسخگویی به نیازهای فزاینده ای که فناوری فراهم آورده است، آثار نامطلوبی بر جوامع می گذارد.
وی افزود: روابط اقتصادی و خانوادگی قرن حاضر شرایط جدیدی را ایجاد کرده که خود مستلزم آموزش و آگاهی های بیشتر است.
حسینی با اشاره به تفاوت میان مهاجرت و اعزام نیروی کار به خارج از کشور گفت: مهاجرت فراتر از جابه جایی نیروی کار است و همه کسانی که تن به مهاجرت می دهند، جدای از مسائلی نظیر امنیت به دنبال شغل در فضای بهتری هستند.
وی افزود: در مورد مهاجرت باید توجه داشته باشیم این موضوع اساسی بنیادین دارد که بطن آن 'کار' است. بسیاری از مقصد هایی که در گذشته برای مهاجرت وجود داشت در حال حاضر تغییر کرده و مهاجرت، دچار تحول اساسی شده است.
وی تاکید کرد: ما در عین اینکه می توانیم توانایی های خود را افزایش دهیم باید زمینه های قانونی اقدام های مربوط به اعزام نیروی کار را فراهم سازیم و نقش کاریابی ها در این خصوص بسیار پر رنگ است.
حسینی در پایان تاکید کرد: باید زمینه ورود بنگاه های کاریابی قانونی طوری فراهم شود که بنگاه های کاریابی غیر قانونی نتوانند به کار خود ادامه دهند.

 

۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید