اخبار

دکتر منصوری: دفاتر کاریابی اشتغال در خارج از کشور ایجاد شود

دکتر منصوری:  دفاتر کاریابی اشتغال در خارج از کشور ایجاد شود
معاون توسعه، اشتغال و کارآفرینی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای تسهیل امر اعزام نیروی کار باید دفاتر کاریابی در خارج از کشور ایجاد شود تا بتوانند قابلیت ها و نیازهای اشتغال کشور مقصد را بررسی کنند.
عیسی منصوری روز چهارشنبه 28/11/1394 در گردهمایی مدیران مراکز مشاوره های شغلی و کاریابی های خارجی سراسر کشور که در محل سازمان توسعه و تجارت برگزار شد، افزود: کشورهایی که فرایند توسعه را طی کرده اند همواره به موضوع اشتغال توجه خاصی داشته اند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه این تمایل وجود دارد که ارزش پول ملی در کشور حفظ شود که این موضوع می تواند به مدیریت نیروی کار خارج از کشور کمک کند.
منصوری در خصوص افزایش قابلیت های نیروی کار گفت: نیروی کار ایرانی آمادگی کامل برای حضور در بازارهای کار خارج از کشور ندارد، به طوری که در روزهای نخست که به کشور مقصد وارد می شوند به راحتی نمی توانند خود را با بنگاه های اقتصادی تطابق دهند.
وی با اشاره به لایحه برنامه ششم توسعه گفت: یکی از موضوع هایی که در این لایحه مورد توجه قرار گرفته اعزام نیروی کار به خارج است.
منصوری معتقد است، باید استانداردهایی در هنگام تحصیل برای دانشجویان تعریف شود تا بر اساس آن نیروی کار بتواند خود را به راحتی برای بازار کار دیگر کشورها تطبیق دهد.
معاون اشتغال وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بهبود روابط ایران با دیگر کشورها پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: با بهبود روابط باید بتوانیم دفاتری را برای کشورهایی که به طور مثال حداقل یکهزار و 500 کارکن در آن کشور داریم، ایجاد کنیم تا بتوانند نیروی کار را بدرستی در کشور مقصد هدایت کنند.
وی با اشاره به حضور همزمان ایران و چین در کشور ونزوئلا گفت: دو کشور به طور همزمان در ونزوئلا حضور داشتند اما چینی ها برای نیروی کار خود دفاتری در آنجا ایجاد کرده بودند که به طور کامل نیازهای شغلی کشور ونزوئلا را بررسی و نیروی کار خود را به سوی جذب در آن نیازها هدایت می کرد.چنین روشی سبب ماندگاری نیروی کار در کشور مقصد می شود.
وی ادامه داد: می توان دفاتر کاریابی را در کشورهای دیگر ایجاد و استانداردهایی برای آنها تعریف کرد. تاکنون نیروی کار ایرانی فقط از خلاقیت های خود استفاده کرده اما باید این امر هدایت شود.
به گفته منصوری، هنوز تصویر کلی از بازار هدف نداریم و باید تلاش کنیم این کار در یک چارچوب شکل بگیرد.
وی در خصوص نیروی کار ایرانی گفت: در سال های متمادی نیروی کار برای کشور تربیت شده و این نیرو از کار ساعتی یک دلار تا 10دلار ارتقا یافته است.
وی توضیح داد: باید بپذیریم که نیاز به نیروی کار ارزان هم داریم. هم اکنون سه بنگاه اقتصادی تولید کفش در شهرهای مشهد، تهران و تبریز ایجاد شده است. در مشهد از نیروی کار ارزان افغانی، در تهران کمتر و در تبریز به هیچوجه از نیروی کار افغانی استفاده نمی شود. هزینه تولید در مشهد ارزانتر از دو شهر دیگر است.
وی همچنین بیان داشت: چه اشکالی دارد صنعتگر هندی را برای ساخت طلا و جواهر وارد کنیم تا بتوانیم به مرور خود به قابلیت های بالا برسیم.
وی در خصوص کرامت نیروی کار گفت: در ایران منابع انسانی به سرمایه انسانی و هم اکنون به کرامت انسانی ارتقا یافته است.
وی با بیان اینکه بر روی نیروی انسانی سرمایه گذاری صورت گرفته است، انسان ماشین نیست که آن را بخوابانیم بلکه همواره باید تلاش کنیم توانمندی های انسان را ارتقا دهیم تا بتواند قابلیت های خود را بروز دهد.
به گفته منصوری ، ایجاد اشتغال خوب است زیرا در صورت نبود آن یا نیروی کار از کشور خارج می شود یا وارد حوزه ای که تخصص ندارد می شود و در نهایت اگر هیچکدام نشد وارد حوزه آسیب های اجتماعی می شود.
وی تاکید کرد اگر به رشد و توانمندی نیروی انسانی توجه نکنیم باید هزینه های آن را در سال های آتی بپردازیم.
در پایان این مراسم از تعدادی از کاریابی های برتر کشوری تقدیر شد.

 

۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید