اخبار

احمدپور: اشتغال در خارج از کشور در قانون کار مغفول مانده است

احمدپور:  اشتغال در خارج از کشور در قانون کار مغفول مانده است
دبیر هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران در گردهم آیی مدیران کاریابی های بین المللی که روز چهارشنبه مورخ 28/11/1394 در محل سازمان توسعه تجارت برگزار شد، اعلام داشت: اشتغال در خارج از کشور در قانون کار مغفول مانده است.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام بانک جهانی سهم ایران در سال 2014 از درآمد ارزی کارگران مهاجر 1/182 میلیارد دلار بوده است.

وی افزود: بهتر است هوش هیجانی EQ خود را تقویت کنیم تا در کنار هم و در مسیر قانون شاهد موفقیت باشیم. وی با اشاره به درآمد ارزی کارگران مهاجر مکزیک و چین بیان داشت: این دو کشور از قِبَل مهاجرت نیروی کار 150 میلیون دلار درآمد داشتند.

دکتر احمدپور ادامه داد: در سیاست کلی مقام معظم رهبری، مبادله نیروی کار آمده است و ما آماده ایم در کنار دولت، به این امر مهم کمک نماییم.

وی با گلایه از دولت تدبیر و امید بیان داشت: علیرغم اینکه دولت دارای تعاملات بین المللی است، اما نقشی برای کاریابی ها دیده نشده است و نیز در دولت جدید حتی بیان شفافی در سطح کلان دولت در زمینه اعزام نداشته ایم.

وی افزود: اگر دولت واقعاً می خواهد مسئله اعزام رشد پیدا کند، باید گره های کنترلی را شناسایی و آن را باز کند. و اینکه ما تاکنون مقام قابل توجهی در کمیته ماده 35 نداشتیم و لذا ضروری است وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزیر امور خارجه صحبت کند تا از کاریابی های خارجی حمایت کنند.  

 

۳ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید