اخبار

دکتر شیرغلامی: در مهاجرت و اعزام دقت شود که اعزام به مهاجرت منجر نشود

دکتر شیرغلامی:  در مهاجرت و اعزام دقت شود که اعزام به مهاجرت منجر نشود
رئیس اداره راهبردی روابط اقتصادی، وزارت امور خارجه در گردهم آیی مدیران کاریابی های بین المللی که روز چهارشنبه مورخ 28/11/1394 برگزار شد، اعلام داشت: در مهاجرت و اعزام دقت شود که اعزام به مهاجرت منجر نشود و وزارت امور خارجه در دولت جدید نگاه ویژه به دیپلماسی اقتصادی دارد.

وی با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه با تعاملات گسترده با جهان و برداشتن تحریم ها، گام اصلی تعامل اقتصادی با جهان را برداشته است، افزود: اگر فضای مناسب و روابط اقتصادی نداشته باشیم، اعزام نیروی کار و هر فعالیت اقتصادی معنا پیدا نمی کند.

وی ادامه داد: به دلیل حجم فارغ التحصیلان دانشگاهی که هم تهدید است و هم فرصت، آنها می توانند در فضای کار بین المللی بیش از پیش حضور داشته باشند و ما هم به این مسئله کمک می کنیم.

رئیس اداره راهبردی روابط اقتصادی، وزارت امور خارجه بیان نمود: اعزام نیروی کار به خارج از کشور فقط منافع اقتصادی ندارد، بلکه منافع ملی هم دارد. لازم است هم آموزش های لازم را ببینند و هم توجیهات لازم بشوند چرا که آنها به نوعی سفیران کشور ما هستند.

دکتر شیر غلامی تصریح کرد: باید برای فارغ التحصیلان نخبه کشور که خودشان جذب کشورهای دیگر می شوند فرصتی فراهم شود که آنها به کشور برگردند و به اقتصاد و علم کشور کمک کنند.

دکتر شیر غلامی با اشاره به چارچوب ماده 9 قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار گفت: اعزام وابستگان اقتصادی مد نظر است و مایلیم بحث وابستگان کار را توسعه بخشیم و در جایی که وابسته کار نیست می توانیم از وابستگان اقتصادی استفاده بکنیم.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به اهمیت اعزام نیروی کار در چارچوب مبارزه با بیکاری و ایجاد فرصت برای حل مشکلات اقتصادی کشور، هر کجا که لازم به کمک باشد، دفاتر نمایندگی ما در خارج از کشور کمک های لازم را انجام خواهند داد.

۳ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید