اخبار

مدیرکل هدایت نیروی کار و کاریابی‌ها با اشاره به برنامه‌های سال 95 تشریح کرد

مدیرکل هدایت نیروی کار و کاریابی‌ها با اشاره به برنامه‌های سال 95 تشریح کرد
در سال‌های گذشته با توجه به سیاست‌های دولت در واگذاری امور قابل‌واگذاری به بخش خصوصی نقش این دفاتر در خط مقدم اشـــتغال کشور به‌ عنوان حلقـــه واصل بین کارجویان و بازار کار بیش ‌ازپ یش پررنگ‌تر شده است، اما با وجود این اهمیت، همچنان این دفاتر با مشکلات اقتصادی دست‌ و پنجه نرم می‌کنند.اما با تمامی این مشکلات محمد اکبرنیا، مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با بازار کار از هدف‌گذاری اعزام 10 هزار نیروی کار ایرانی به خارج از کشور و به‌ کارگماری 220 هزار کارجو در بازار کار کشور توسط کاریابی‌ها در سال 95 سخن می‌گوید

پیش‌بینی اعزام 10 هزار نیروی کار ایرانی به خارج

مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد اعزام نیروی کار در سال‌های گذشته را سالانه دو  هزار تا چهار هزار نیروی کار ذکر کرد و گفت: در طول سال‌های گذشته صرف‌ نظر از صدور خدمات فنی و مهــــندسی در قالب شرکت‌های پیمانکاری، به‌ طور میانگین سالانه بین دو تا چهار هزار نیروی کار ایرانی اعزام‌ شده که این میزان به دلیل تحریم‌های حاکم بر اقتصاد و بازار کار کشور هر سال متغیر بوده است.

وی در ادامه  با اشاره به چشم‌انداز جدید کشور در دوران پسابرجام پیش‌بینی کرد که در سال‌ 95، 10 هزار نیروی کار ایرانی به خارج اعزام شوند.

اکبرنیا با اشاره به اینکه اعزام نیروی کار به خارج از کشور بستگی به شرایط کشور هدف دارد  گفت: در چند سال اخیر با توجه به شرایط تحریم، بسیاری از کاریابی‌های خارجی در بحث اعزام نیروی کار با رکود مواجه شدند که  در این شرایط  خود کاریابی‌ها با توانمندی‌ها و ارتباطاتشان توانستند در سطح محدودی  در زمینه اعزام نیروی کار فعالیت داشته باشند.

مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دیپلماسی فعال ایران در منطقه و دیگر نقاط جهان، می‌تواند امکان تعامل ایران با کشورهای جهان را افزایش دهد ابراز امیدواری کرد: برجام و اجرای آن شرایط برای تعامل با دیگر کشورها به‌ منظور اعزام نیروی کار ایرانی را فراهم کند.

اکبرنیا همچنین به اهمیت مهارت‌آموزی نیروی کار اشاره کرد و گفت: معمولاً بیشتر کشورهایی که تقاضای نیروی کار دارند نیروهای دارای مهارت را به نیروهای ساده ترجیح می‌دهند و از آن‌ها برای شغل‌های مورد نظر خود استفاده می‌کنند.

وی در پاسخ به این سؤال ما که در حال حاضر نیروی کار ایرانی به چه کشورهایی اعزام می‌شوند؟  گفت: هم ‌اکنون کاریابی‌های خارجی در بحث اعزام نیروی کار بر روی کشورهای حوزه خلیج‌فارس، استرالیا، آلمان و کانادا متمرکز هستند و بازارهای هدف را به‌خوبی رصد می‌کنند.

 

ایجاد دفاتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی در سایر کشورها

مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از ایجاد دفاتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی در سایر کشورها به‌ عنوان برنامه‌ جدید در سال 95 نام برد و افزود: در ابتدا در تلاشیم با همکاری دفاتر کاریابی خارجی این دفاتر را  به‌ صورت پایلوت در سه کشور دایر کنیم.

اکبرنیا در پاسخ به این سؤال ما که کدام کشورها در اولویت قرار دارند؟ گفت: هنوز به‌طور دقیق مشخص نشده است، اما قطعاً یکی از کشورها استرالیا است و شاید در آلمان نیز دفتری دایر شود.

وی در پاسخ به این سؤال که دایر کردن این دفترها هزینه‌های زیادی دارد و شاید این هزینه‌ها از عهده بخش خصوصی خارج باشد گفت: سعی می‌شود از طریق وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور خارجه حمایت‌های لازم از آن‌ها صورت گیرد، اما خود این دفاتر نیز می‌توانند درآمدهای خوبی از اعزام نیروی کار و یا ارائه خدمات حمایتی به شاغلان کسب کنند.

 

ثبت‌نام 541 هزار کارجو در کاریابی‌ها

اکبرنیا در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به آمار به‌ کارگماری نیروی کار توسط دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های داخلی نیز گفت: مطابق آمار وزارت کار تا پایان  سال گذشته حدود 541 هزار کارجو بر اســــــــاس کد ملی در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد حدود 171 هزار نفر از طریق کاریابی‌ها مشغول کار شده‌اند.

وی تعداد فرصت‌های شغلی که از طریق کارفرمایان اعلام ‌شده است را بیش از450 هزار فرصت شغلی ذکر کرد و افزود: البته احتمال تکراری بودن این فرصت‌های شغلی وجود دارد.

 

پیش‌بینی برای به‌کارگماری 220 هزار کارجو در سال 95

وی در پاسخ به این سؤال ما که پیش‌بینی به‌ کارگماری کارجویان توسط کاریابی‌ها در سال 95 به چه میزان است؟ گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور امیدواریم که حداقل 220 هزار کارجو بتوانند در سال 95 توسط کاریابی‌ها مشغول به کار شوند.

 

تعیین حق‌الزحمه 15 هزار تومانی جهت ثبت‌نام و مشاوره در کاریابی‌ها

مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی‌ها همچنین میزان حق‌الزحمه ثبت‌نام و مشاوره کاریابی‌های داخلی در سال 95 را 15 هزار تومان ذکر کرد و گفت: این مبلغ با توجه به نرخ نرخ تورم توسط هیئت مرکزی موضوع ماده 7 آئین نامه اجرایی قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی تصویب شده که کارجویان در مراجعه به دفاتر کاریابی هنگام ثبت‌نام باید پرداخت کنند.

وی حق‌الزحمه به کارگماری را نیز براساس قانون نصف حداقل حقوق قانون کار دانست و ادامه داد: اگر حقوق کارجوی به کار گمارده شده توسط کاریابی‌ها بیش از میزان حداقل حقوق باشـــد 20 درصد آن به حق الزحمه به کارگماری افزوده می‌شود.

 

واگذاری اموری غیرحاکمیتی وزارت کار به کاریابی‌های سراسر کشور

اکبرنیا به واگذاری امور غیرحاکمیتی وزارت تعاون، کـــــار و رفاه اجتماعی در سال 95 اشاره کرد و گفت: بر اساس بخشنامه معاونت روابط کار از اردیبهشت ماه سال جاری امورات قابل واگذاری همچون تشکیل پرونده بیمه بیکاری و اشتغال مجدد متقاضیان بیمه بیکاری به صورت سراسری توسط کاریابی‌ها انجام می‌شود.

 

چگونه می‌توان از دفاتر کاریابی حمایت کرد؟

اکبرنیا در پاسخ به این سؤال ما که در حال حاضر بسیاری از کاریابی‌ها از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند و چگونه می‌توان از این دفاتر حمایت کرد؟ گفت: اولین موضوع رونق بازارکار است، زیرا اگر کسب‌ و کار رونق گیرد خود به‌ خود هم فرصت‌های شغلی بیشتری از کاریابی‌ها درخواست می‌شود و به‌تبع آن کارجویان بیشتری نیز مشغول به کار خواهند شد.

وی موضوع دیگر را توانمندسازی دفاتر کاریابی ذکر کرد و افزود: در همین راستا دوره های توانمندسازی برای دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی برگزار می‌شود.

مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه توانمندسازی کاریابی‌ها گفت: در تلاشیم فعالیت آن‌ها را از حالت سنتی خارج کنیم.

 

آئین‌نامه جدید کاریابی‌ها در دولت

اکبرنیا در پاسخ به این سؤال ما که هم ‌اکنون بسیاری از کاریابی‌ها در دریافت مطالباتشان از کارجویان دچار مشکل هستند و چه اقدامی جهت حل این مشکل می‌توان پیش‌بینی کرد؟ گفت: در اصلاحات آئین‌نامه جدید فعالیت دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌ها سعی شده اختیارات بیشتری به کاریابی‌ها داده شود تا بتوانند با توافق کارجو کارفرما این حق‌الزحمه را از شیوه‌های دیگری حتی کارفرمایان تأمین کرد.

وی با اشاره به اینکه آئین‌نامه جدید جهت تصویب در اختیار هیئت دولت قرارگرفته است افزود: هیئت دولت آئین‌نامه را جهت اظهار نظر به وزارتخانه‌های مربوطه ارسال کرده که پس از جمع‌آوری نظرات به رأی گذاشته می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه واگذاری امورات غیرحاکمیتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این دفاتر می‌تواند باعث افزایش درآمد آن‌ها شود. پیرامون آخرین وضعیت اصلاح آئین‌نامه فعالیت کاریابی‌ها نیز گفت: با موفقیت‌آمیز بودن  واگذاری امور بیمه بیکاری در سه استان که به‌ صورت پایلوت انجام گرفت به ‌زودی در سراسر کشور اجرای آن آغاز می‌شود.

اکبرنیا در زمینه تأخیر به وجود آمده در این رابطه نیز گفت: در سه استان کارها به‌صورت دستی انجام می‌گرفت که به همین منظور نرم‌افزاری تهیه‌شده که امور تحت وب انجام گیرد که نرم‌افزار اشاره ‌شده پس از تائید در سراسر کشور استفاده می‌شود. همچنین مقرر شده بود که از محل صرفه‌جویی صندوق تأمین اجتماعی حق‌الزحمه کاریابی‌ها پرداخت شود که در حالت رایزنی‌های لازم هستیم.

 

محدودیتی در زمینه ارائه مجوز کاریابی خارجی نداریم

اکبرنیا در پاسخ به این سؤال که هم‌ اکنون چه تعداد کاریابی در سطح کشور مشغول فعالیت هستند و  آیا در این رابطه کمبودی احساس نمی‌شود؟ به تعداد کاریابی‌های کشور اشاره کرد و گفت:  هم‌اکنون حدود 80 کاریابی خارجی و 810 کاریابی داخلی در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند.

اکبرنیا در پاسخ به این سؤال ما که آیا در این رابطه کمبودی احساس نمی‌شود؟ عنوان کرد: در زمینه کاریابی‌های خارجی با توجه به تنوع کشورهای هدف هیچ محدودیتی نداریم و هر کسی که توانمند باشد و شرایط را داشته باشد می‌تواند مجوز فعالیت دریافت کند.

وی در زمینه کاریابی‌های داخلی نیز گفت: مرتب در حال پالایش فعالیت کاریابی‌ها هستیم و عملکرد آن‌ها بررسی می‌شود.

اکبرنیا با اشاره به اینکه بر اساس قانون به ازای هر 25 هزار جمعیت فعال می‌توان یک دفتر کاریابی در شهرهای بزرگ دایر کرد افزود: در سایر شهــرها نیز امکان دایر کردن یک دفتر به ازای هر 30 هزار جمعیت فعال وجود دارد.

وی بابیان اینکه هم‌اکنون در بعضی شهرها دفاتر کاریابی نداریم افزود: بر اساس همین استاندارد به استان‌ها اختیار دادیم تا مجوز تأسیس دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌ها را صادر کنند.

 

افراد برای ورود به بازارکار چه شرایطی باید داشته باشند؟

اکبرنیا در پاسخ به این سؤال که افراد برای ورود به بازار کار چه شرایطی باید داشته باشند؟ عنوان کرد: افراد باید خواسته‌ها و ایده‌آل‌های شغلی خود را تغییر دهند تا بتوانند وارد بازار کار شوند. همچنین  جوانان به دنبال رشته‌هایی در دانشگاه‌ها بروند که برای آن‌ها جذب در بازار کار وجود داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است بیکار بمانند.

وی در پایان به جوانان جویای کار نیز این وعده را داد که با رونق کسب‌ و کار، زمینه اشتغال آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

 

گفت و گو: امین بلندهمت

منبع: هفته نامه بازار کار، شماره 991، سه شنبه 17 فروردین 1395

۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید