اخبار

واگذاری امور غیر حاکمیتی بیمه بیکاری به کلیه کاریابی های غیردولتی استان البرز

واگذاری امور غیر حاکمیتی بیمه بیکاری به کلیه کاریابی های غیردولتی استان البرز
مهندس خلیلی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز طی اطلاعیه ای از واگذاری امور غیر حاکمیتی بیمه بیکاری به کلیه کاریابی های غیر دولتی استان البرز در سال 1395 خبر داد.

ه گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز متن اطلاعیه مذکور بدین شرح می باشد: به اطلاع کلیه مشمولان دریافت مقرری بیمه بیکاری در استان البرز می رساند در راستای برون سپاری وظایف تصدی گری دولت به بخش خصوصی، از ابتدای سال 1395 مراحل تشکیل پرونده بیمه بیکاری در استان به کلیه دفاتر کاریابی غیردولتی استان البرز واگذار گردید. بر همین اساس مشمولان دریافت مقرری بیمه بیکاری می توانند با ارائه سوابق بیمه و مدارک لازم جهت بررسی و طی مراحل تشکیل پرونده بیمه بیکاری خود به نزدیک ترین دفتر مجاز کاریابی در استان مراجعه نمایند، همچنین متقاضیان می توانند با مراجعه به دفاتر کاریابی غیر دولتی دارای مجوز از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن طی مراحل تشکیل پرونده بیمه بیکاری، از خدمات اشتغال مجدد این دفاتر نیز بهره مند گردند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز همچنین از مزایای اجرای این طرح که در سال گذشته به صورت پایلوت در استان البرز به همت این اداره کل و با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام پذیرفت نام برده و اظهار داشت: افزایش میزان رضایت مندی ارباب رجوع، کاهش تردد غیر ضرور مراجعان در استان، کاهش نرخ بیکاری، افزایش اشتغال مجدد مقرری بگیران، مهارت آموزی مقرری بگیران بیمه بیکاری، کمک به صندوق بیمه بیکاری و کاهش قابل توجه هزینه‌های دولت از مزایای واگذاری خدمات بیمه بیکاری به کاریابی هاست.

وی افزود: واگذاری امور بیمه بیکاری به کاریابیهای غیر دولتی در استان  علاوه بر مزایای گفته شده، به دلیل تعدد کاریابی ها در استان، دسترسی بیشتر متقاضیان در محل سکونت و اشتغال آنان جهت طی مراحل تشکیل پرونده و دریافت مقرری بیمه بیکاری را در پی خواهد داشت.

شایان ذکر است در ابتدای اجرای این طرح در استان البرز در سال گذشته، انجام امور غیر حاکمیتی بیمه بیکاری از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به ده کاریابی غیردولتی واگذار گردید که پس از طی مراحل لازم و آماده شدن زیرساخت های نرم افزاری، تجهیزاتی و مکانی و نیروی انسانی این مراکز به کلیه کاریابی های غیر دولتی مجوز دار در سراسر استان در سال 1395 واگذار گردید.

همچنین در راستای تسهیل فرآیند اداری در واگذاری امور بیمه بیکاری به کاریابی های غیردولتی استان ها، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری در تدارک تهیه نرم افزار مرتبط با این خدمات و ارائه آن به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها و کاریاب های غیر دولتی کشور که بیمه بیکاری به آنان واگذار گردیده می باشد.

۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۴:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید