اخبار

موسسات مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیر دولتی از ابزارهای معرفی نیروی انسانی هستند

موسسات مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیر دولتی از ابزارهای معرفی نیروی انسانی هستند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: موسسات مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیردولتی خارجی یکی از ابزارهای معرفی نیروی انسانی استان به خارج از مرزهای کشور است. به گزارش خبرگزاری فارس، احمد غریوی در مراسم افتتاح چهارمین کاریابی بین‌‎المللی استان زنجان اظهار کرد: موسسات مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیردولتی خارجی یکی از ابزارهای معرفی نیروی انسانی استان به خارج از مرزهای کشور است که شناسایی فرصت‌های شغلی باید از اولویت کاری این موسسات باشد. وی تصریح کرد: با توجه به اجرای برجام و فرصت‌های به وجود آمده برای اعزام نیرو به سایر کشورها موسسات کاریابی‌های بین‌المللی هیچ یک از فرصت‌های شغلی به دست آمده را نباید از دست بدهند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: باید ساز و کار تسهیل شده برای اخذ مجوزهای قانونی مربوطه، مسؤولیت اینگونه کاریابی‌ها بین‌المللی را بیش از پیش کند.

در ادامه این برنامه مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه عملکرد کاریابی‌های بین‌المللی استان تا کنون رضایت بخش نبوده است، گفت: کاریابی‌های استان چه داخلی و چه خارجی، عملکرد مورد انتظار را ارائه نداده‌اند.

وی تصریح کرد: قطعاً موسسات کاریابی که عملکرد مطلوب نداشته‌اند را رصد می‌کنیم تا طبق قوانین و مقررات مربوطه برخورد لازم به عمل آید

محمدرضا یوسفی با بیان این مطلب که در این برهه از زمان یکی از دغدغه‌های مسؤولان و مردم اشتغال است، افزود: مراکز موسسات مشاوره شغلی و کاریابی‌ها به ویژه کاریابی‌های بین‌المللی باید با حداکثر توان خود را در راستای به کارگیری کارجویان به کار گیرند.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با افتتاح کاریابی بین المللی اندیشه در شهرستان زنجان، تعداد کاریابی‌های بین‌المللی استان زنجان به 4 کاریابی افزایش یافت.

گفتنی است، سه کاریابی بین‌المللی در شهرستان زنجان و یک کاریابی بین المللی در شهرستان ابهر مشغول فعالیت است.

 

۱۹ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید