اخبار

برای اعزام سالانه 10 هزار نیروی کار به خارج کشور برنامه ریزی شده است

برای اعزام سالانه 10 هزار نیروی کار به خارج کشور برنامه ریزی شده است
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تلاش می شود سالانه 10 هزار نیروی کار به خارج از کشور اعزام شوند.

عیسی منصوری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون سالانه کمتر از 2 هزار نیروی کار به خارج از کشور اعزام می شوند که با توجه به ظرفیت های موجود، تلاش می شود تا این تعداد به سالانه 10 هزار نفر افزایش یابد.
وی ادامه داد: در همین راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمهیدات و تعهداتی برای خود ایجاد کرده که آموزش نیروهای کار یکی از مهمترین این تمهیدات است.
منصوری اضافه کرد: نیروهای کار اعزامی به خارج، از نظر مهارت های حرفه ای و مهارت های نرم از قبیل زبان و روابط عمومی آموزش های لازم را فرا گرفته و سپس به کشورهای پذیرنده اعزام می شوند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، هدفگذاری کشورهای پذیرنده، پوشش بیمه ای نیروهای کار، شناسنامه نیروی کار و معافیت های گمرکی را از دیگر تمهیدات لازم برای اجرای این برنامه برشمرد.
منصوری، کشورهای آلمان، کانادا و استرالیا را کشورهای هدف برای اعزام نیروی کار اعلام کرد و گفت: همچنین به تازگی کشور ایرلند برای اجرای این برنامه شناسایی شده که نیاز به 2 تا 3 هزار نیروی کار دارد و تعدادی نیروی کار برای امر هتلداری به این کشور اعزام شده است.
وی اظهار کرد: افراد متقاضی می توانند از طریق مراکز رسمی کاریابی خارجی که در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نام آنها ذکر شده است ثبت نام کنند و در صورت برخورداری از شرایط لازم به چرخه کار وارد شوند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه به منظور بررسی برنامه های وضعیت اشتغال و بیکاری استان و برنامه های عملیاتی حوزه اقتصاد مقاومتی به شهرکرد سفر کرد.
دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، حضور در نشست شورای اشتغال و اقتصادی مقاومتی از جمله برنامه های سفر عیسی منصوری به شهرکرد بود.

 

۱۷ آبان ۱۳۹۵ ۱۳:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید