اخبار

رئیس گروه نظارت بر کاریابی‌های بین‌المللی: کارجویان برای اعزام به خارج از کشور به کاریابی‌های مجاز مراجعه کنند

رئیس گروه نظارت بر کاریابی‌های بین‌المللی:  کارجویان برای اعزام به خارج از کشور به کاریابی‌های مجاز مراجعه کنند
رئیس گروه نظارت بر کاریابی‌های بین‌المللی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهم‌ترین مشکل اعزام نیروی کار را نداشتن مهارت کافی زبان و عدم آشنایی با رزومه نویسی میان فارغ‌التحصیلان جویای کار دانست.

 رؤیا رجب زادیان، رئیس گروه نظارت بر کاریابی‌های بین‌المللی وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی که مهمان غرفه بازار کار در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات بود با اعلام این موضوع گفت: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، این مجوز را به کاریابی‌های بین‌المللی داده است تا بتوانند دوره‌های آموزشی زبان و رزومه نویسی را برای داوطلبان اعزام به خارج از کشور برگزار کنند.

وی در پاسخ به این سؤال ما که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چه برنامه‌ای برای عملیاتی کردن اعزام 10 هزار نیروی کار به خارج از کشور دارد؟ گفت: تعدادی از این نیروها از طریق صدور خدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور اعزام می‌شوند.

رجب زادیان در ادامه به تفاهم‌نامه‌های اعزام نیروی کار اشاره کرد و گفت: پیش ‌از این کشورمان تفاهم‌نامه‌ای در رابطه با اعزام نیروی کار با کشور قطر به امضا رسانده بود و آخرین تفاهم‌نامه نیز با کشور ایرلند است که توسط بخش خصوصی به امضاء رسید.

وی ادامه داد: به‌ زودی از طریق انجمن صنفی  کاریابی‌های بین‌المللی نحوه اعزام، رشته‌های موردنیاز، شرایط سنی و ... برای اعزام به کشور ایرلند اعلام می‌شود.

رئیس گروه نظارت بر کاریابی‌های بین‌المللی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر ایران دو وابسته کار در کشورهای قطر و کویت دارد ادامه دارد: از اوایل سال 94 با آغاز صدور گواهینامه‌های شغلی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاغلان خارج از کشور می‌توانند برای تائید سوابق کاری به سفارتخانه‌ها مراجعه کنند.

وی از کارجویان خواست که حتماً برای اعزام به خارج از کشور به کاریابی‌های مجاز مراجعه کنند و گفت: اسامی تمام کاریابی‌های بین‌المللی مجاز به همراه شماره تماس و کشوری‌ها هدف این کاریابی‌ها در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد.

وی همچنین ابراز آمادگی نمود که افراد توانمند می‌توانند تقاضای صدور دفاتر کاریابی بین‌المللی دهند و ادامه داد: کاریابی‌های بین‌المللی نیز می‌توانند دفاتر اشتغال در خارج از کشور دایر کنند که این دفاتر هم نماینده کاریابی‌ها در آن کشور هستند و هم می‌توانند از ایرانیان شاغل در کشور مورد نظر حمایت بیشتری به عمل ‌آورند.

۲۴ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۴۲
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید