اخبار

برگزاری سمینار توانمند سازی مدیران کاریابی های استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان

برگزاری سمینار توانمند سازی مدیران کاریابی های استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان
سمینار توانمند سازی مدیران کاریابی های استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان با حضور اکبرنیا مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها، مهندس سلیمی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، ابراهیمی مدیر اشتغال و کارآفرینی استان و جمعی از کارشناسان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استان ها روز دوشنبه مورخ 29/ 10/95 در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان شهر بندر عباس برگزار گردید.

در این سمینار اکبرنیا مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با توجه به پیشرفت تکنولوژی و گسترش فضای مجازی، کاریابیها باید خود را بهروز کرده و به سمت الکترونیکی شدن پیش روند.

ایشان در ادامه افزود: کاریابی ها باید از حالت سنتی خارج شده و اقدامات اساسی در جهت آشنایی با موضوعات به روز را به عمل آورده و همچنین با ایجاد تغییراتی در سیستم با رویکرد جدید، در جهت فعالیت بیشتر و عملکرد بهتر در عرصه بازار کار موفق تر عمل کنند.

وی با بیان اینکه اساس کار کاریابی ها شناخت دقیق از بازار کار و مشاوره شغلی است، بیان داشت: شکل مشاوره شغلی باید تغییر کند و این امر از طریق ارتباط موثر با کارفرما، به روز شدن و همچنین بهبود مستمر امکان پذیر است و کاریابی ها در این خصوص باید توانمند باشند.

وی در ادامه اظهارداشت: با توجه به فراهم بودن زمینه های قانونی، کاریابی ها می توانند در حوزه تخصصی فعالیت کنند.

مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه حداکثر ورودی متقاضیان جویای کار در سطح کشور را نیروهای فارغ التحصیل تشکیل می دهند، گفت: در برنامه ششم، طرح کارورزی فارغالتحصیلان مطرح گردیده که در راستای این طرح، کارفرمایانی که زمینه جذب  نیروهای فارغ التحصیل را فراهم کنند از دو سال معافیت بیمه ای برخوردار می شوند.

وی همچنین بیان داشت: واگذاری امور بیمه ای به کاریابی ها به صورت پایلوت در دو استان البرز و قزوین در حال اجرا شدن است که در سایر استان ها نیز اجرا خواهد شد.

در این نشست مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان گفت: در استان 20 کاریابی غیر دولتی داخلی و 3 کاریابی غیر دولتی خارجی فعالیت می کنند.

مهندس سلیمی با اشاره به عملکرد کاریابی های غیردولتی استان در 9 ماهه امسال افزود: در این مدت تعداد 5 هزار و 263 نفر جوینده کار در کاریابی های داخلی ثبت نام کردند که 2 هزار و 710 فرصت شغلی کسب شده و 2 هزار و 583 نفر به کارگمارده شده اند.

وی با بیان اینکه بیشتر جویندگان کار فاقد مهارت می باشند، اضافه کرد: بیش از 40 درصد مراجعه کنندگان به کاریابی های استان را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند که باید برای این امر تدابیری اندیشیده شود.

 در ادامه این دوره آموزشی، مطالبی با سر فصل های  مشاوره هدایت شغلی و روش های برقراری ارتباط موثر آشنایی با قانون کار توسط اساتید مدعو به منظور آموزش مدیران کاریابی ها ارائه شد.

در خاتمه، کاریابی کارجویان به مدیریت امیرحسین محمدی پور، کاریابی گامبرون به مدیریت جمشید رییسی تختی، کاریابی زرین به مدیریت غلامحسین بهزادی از استان هرمزگان و کاریابی توحید به مدیریت محمد نور رافعی و کاریابی نیمروز به مدیریت حسین هدایتی فر از استان سیستان و بلوچستان به عنوان کاریابی های برتر معرفی و از آنان تقدیر شد. 

۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید