اخبار

کاریابی برای شرکت‌های خصوصی و دانش ‌بنیان بدون مجوز غیر قانونی است

کاریابی برای شرکت‌های خصوصی و دانش ‌بنیان بدون مجوز غیر قانونی است
مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همزمان با برگزاری آزمون استخدامی شرکت‌های خصوصی و دانش بنیان، انجام امور کاریابی برای این شرکت ها را بدون داشتن مجوز غیرقانونی خواند.
به گزارش خبرنگار بازار کار، به دنبال ثبتنام از کارجویان توسط موسسه میزان گستران شریف به بهانه استخدام در شرکتهای خصوصی و دانش بنیان، محمد اکبرنیا، مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابیهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این شرکت مجوزی از سوی این وزارتخانه جهت کاریابی ندارد، فعالیت آن را در زمینه کاریابی غیر قانونی خواند.
اکبرنیا بابیان اینکه هر شرکتی بخواهد در زمینهٔ ارتباط بین کارجو و کارفرما فعالیت کند طبق قانون بایستی مجوز کاریابی دریافت کند افزود: موسسه فوق مجوز کاریابی ندارد و از طریق سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران طی مکاتبهای با آنها این موضوع اعلامشده است.

وی با بیان اینکه موسسه فوق مدعی کسب اجازه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت برگزاری چنین آزمونی است افزود: با آن که آنها بیان میکنند در اقدامی جدید هدفشان سنجش مهارت افراد است، اما در هرصورت باید تعریف شود که چه کسی مجوز فعالیت کاریابی به آنها داده است؟ و چه کسی تعیین کرده که این میزان پول بابت ثبتنام از مردم دریافت کنند؟
لازم به ذکر است که پیش از این محمدحسین قمری، مدیر عامل موسسه میزان گستران شریف و دبیر شورای سیاست گذاری این آزمون با بیان اینکه آزمون استخدامی شرکتهای خصوصی و دانشبنیان دارای محدودیت سنی و مدرک دانشگاهی نیست مدعی شده بود تمام افراد در جستوجوی کار، افراد شاغل علاقهمند به ارتقای شغلی، فارغالتحصیلان و دانشجویان میتوانند در این آزمون ملی شرکت کنند و در نهایت 5 هزار نفر در شرکتهای مختلف استخدام میشوند
.
همچنین بر اساس آخرین آمار تا پایان روز شنبه 25 شهریور ماه بیش از 139 هزار نفر در این آزمون ثبتنام کردهاند که با احتساب دریافت مبلغ 945 هزار ریال هزینه هر نفر برای ثبتنام پیش بینی میشود بالغ بر 10 میلیارد تومان از این طریق جمعآوری شود
.
گزارش تکمیلی بازارکار در رابطه با آزمون فوق در شماره آینده این نشریه منتشر میشود.

 


۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید