اخبار

صدور مجوز راه اندازی دفاتر حمایت از نیروی کار ایرانی در چهار کشور

چهار کاریابی بین‌المللی از دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موفق به دریافت مجوز راه‌اندازی دفاتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی در کشورهای استرالیا، عمان، ترکیه و کانادا شدند.

در مراسمی که روز چهارشنبه مورخ 24/8/1396 با حضور محمد اکبرنیا مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، چهار کاریابی بین‌المللی ایرانی موفق شدند تا مجوز راه‌اندازی دفاتر هدایت و حمایت از نیروی کار ایرانی را در کشورهای استرالیا، عمان، ترکیه و کانادا دریافت کنند.

محمد اکبرنیا در آغاز این مراسم گفت: اعزام نیروی انسانی به بازارهای کار خارج از کشور یکی از برنامه‌های دولت و به ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. در همین راستا تعدادی از موسسات کاریابی‌های بین‌المللی ایرانی در خارج از کشور دفاتری را در اختیار دارند و همین مسئله باعث شد تا وزارت تعاون  کار و رفاه اجتماعی در تعامل با وزارت امورخارجه برای گسترش مجوز فعالیت این کاریابی‌ها در کشورهای خارجی برنامه‌ مشترکی را آغاز کند.

مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: در ابتدای همکاری مشترک این وزارتخانه با وزارت خارجه تعداد 20 کشور برای اعزام نیروی کار ایرانی مساعد و مناسب تشخیص داده شدند که در مرحله نخست برای چهار کشور مجوز دفاتر حمایت از نیروی کار ایرانی صادر شده است.

این مقام مسئول وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با پیگیری‌هایی که در هماهنگی با سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف انجام دادیم در گام نخست مجوزهایی برای اعزام نیروی کار و حمایت از نیروی کار ایرانی به سه کشور استرالیا، عمان و ترکیه صادر شده است و از این پس موسسات کاریابی که این مجوز را در اختیار دارند در هماهنگی با وزارت کار و وزارت خارجه به نیروی کار ایرانی که عازم این کشورها هستند ارائه خدمات خواهند داد.

وی در توضیح خدماتی که قرار است از سوی دفاتر برون مرزی این موسسات کاریابی به نیروی کار اعزامی ارائه شود گفت: تسهیل در فرایند اعزام نیروی کار و ارائه خدمات مختلف آموزشی، حقوقی، حمایتی به این افراد محورهای اصلی فعالیت این دفاتر هستند.

اکبرنیا همچنین در خصوص دفتری که برای اعزام و ارائه خدمت به نیروی کار ایرانی در کشور کانادا راه‌اندازی شده است، گفت: از آنجا که در حال حاضر در کشور کانادا سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران فعالیتی ندارد، فعالیت‌های دفتر کانادا تنها در هماهنگی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهد بود.

وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنان پیگیری توسعه سیاست اعزام نیروی کار به کشورهای خارجی است، افزود: در صورت شناسایی بازارهای کار مطمئن و شایسته برای نیروی کار ایرانی دفاتر هدایت نیروی انسانی در کشورهای جدید بازگشایی خواهد شد و حتی ممکن است بر تعداد دفاتر موجود در یک کشور خارجی هم افزوده شود.

اکبرنیا همچنین از برنامه صدور گواهینامه شغلی برای نیروی کار ایرانی شاغل در کشورهای خارجی خبر داد و گفت: قصد داریم تا این پروژه را با همکاری دفاتر برون مرزی اعزام و هدایت نیروی کار ایرانی اجرا کنیم و از این طریق برای ایرانیان شاغل در خارج از کشور امکان برخورداری از خدمات بیمه تامین اجتماعی و معافیت‌های مربوط به عوارض خروج از کشور و عوارض گمرکی ابزار کار را فراهم کنیم.

اسامی مدیران، کشورها، نشانی و تلفن این دفاتر به قرار زیر می باشد:

آقای احمد ایلاقی حسینی، کشور ترکیه

نشانی دفتر: ترکیه، استانبول، منطقه اسنیورت،  محله پیری رئیس، بلوار ناظم حکمت، برج متروپل مرکزی، بلوک D، شماره 72

تلفن: 212850040 - 0090

آقای مهدی کیوانی، کشور استرالیا

نشانی دفتر: استرالیا، سیدنی کلی ویل، خیابان کیمبر کرسنت، شماره 16

تلفن:  415030053-0061 و 286642648 - 0061

آقای مسعود درویش، کشور کانادا 

نشانی دفتر: کانادا، مونترال، پیرفونتز، خیابان شارلز مونرو، شماره 17979

تلفن: 6298090 - 514 - 001

آقای کریم سید حسین زاده، کشور عمان

نشانی دفتر: مسقط، العذبیه، روبروی مسجد بزرگ سلطان قابوس، جنب ساختمان مرکزی روزنامه الوطن

تلفن: 24494406 - 0968

 

۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید