اخبار

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خبر داد: برخورد با موسسات کاریابی غیر مجاز در فضای مجازی

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خبر داد: برخورد با موسسات کاریابی غیر مجاز در فضای مجازی
معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: با موسسات کاریابی که به صورت غیرمجاز در فضای مجازی فعالیت می‌کنند به شدت برخورد خواهد شد.

 

نجفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با توجه به گسترش روزافزون فضای مجازی و استفاده از شبکه های اجتماعی، برخی افراد با ایجاد کانال های تلگرامی به صورت غیر مجاز و غیرقانونی اقدام به کاریابی می‌کنند.

وی ادامه داد: در صورت شناسایی کانال های تلگرامی غیرمجاز در حوزه کاریابی با هماهنگی پلیس فتا مراتب اعلام و از سوی قوه قضاییه پیگیری و برخورد خواهد شد.

نجفی با بیان اینکه برخی از افراد طی سال‌های گذشته اقدام به راه اندازی دفاتر کاریابی غیرمجاز در سطح استان کرده بودند که از سوی این سازمان شناسایی شده و با آنان برخورد شد، افزود: اما هم اکنون با وجود فضای مجازی دایره فعالیت این افراد گسترده تر شده و این در حالیست که پلیس فتا همه موارد را در فضای سایبری استان رصد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 9 موسسه کاریابی در سطح استان به فعالیت می پردازند، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 744 نفر در این موسسات ثبت نام کرده و 73 نفر به کار گمارده شده اند.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی عنوان کرد: این موسسات براساس تعرفه اعلامی از سوی وزارتخانه باید از افراد در بخش های مختلف همانند مشاوره، ثبت نام و به کار گماردن هزینه دریافت کنند.

وی یادآور شد: سال گذشته سه هزار و 806 نفر در این موسسات نام نویسی کرده و یک هزار و 299 نفر نیز در کارگاه و واحدهای تولید و خدماتی به کار گرفته شده اند.

 

۵ آذر ۱۳۹۶ ۲۱:۰۷
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید