اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری خبر داد: ثبت نام 21 هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی در کاریابی‌ها

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری خبر داد:  ثبت نام 21 هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی در کاریابی‌ها
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: 21 هزار نفر از ثبت نام کنندگان در کاریابی‌های فارغ‌التحصیل دانشگاهی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، عباس جزایری در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: 22.5 میلیارد تومان سهم این استان از تسهیلات مشاغل خانگی است که از طریق سه بانک عامل در میان دستگاه‌های مختلف که سهمی از مشاغل خانگی دارند توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه از مجموع این رقم در حال حاضر 6 میلیارد تومان طرح از دستگاه‌های اجرایی به دبیرخانه کارگروه ارسال شده است که به سه بانک ارجاع داده شدند، افزود: در طرح خوداشتغالی به مشاغل تکی بین 5 تا 20 میلیون تومان و به مشاغل با پشتیبان 150 میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طرح‌های خوداشتغالی با پشتیبان بیشتر در حوزه جهاد کشاورزی هستند، ادامه داد: هر 15 نفر تحت نظر یک پشتیبان قرار می‌گیرند.

جزایری با تأکید بر اینکه هم‌ اکنون نرخ مشارکت در چهارمحال و بختیاری 39.4 درصد است، عنوان داشت: جمعیت بیکار در استان برابر با 63 هزار و 545 نفر است، 47 هزار نفر در کاریابی‌ها ثبت نام کرده‌اند و نرخ بیکاری استان در سال 95 برابر با 20.2 درصد بود.

وی به شهرستان فارسان با بیشترین آمار بیکاری و اردل با کمترین بیکار اشاره و اضافه کرد: 21 هزار نفر از ثبت نام کنندگان در کاریابی‌های فارغ‌التحصیل دانشگاهی هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: رصد اشتغال دستگاه‌های اجرایی، اشتغال فراگیر، اشتغال روستایی، توزیع تسهیلات مشاغل خانگی و... ازجمله دستورالعمل‌های کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان است.

وی در ادامه بیان داشت: 16 هزار و 498 نفر تعهد دستگاه‌های اجرایی برای ایجاد اشتغال در سال جاری است که تاکنون باید 10 هزار و 950 نفر اشتغال ایجاد می‌شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی 8 هزار فرصت شغلی از تعهدات خود را ایجاد کرده و این آمار در سامانه رصد نیز ثبت شده است، تأکید کرد: به عبارت دیگر 73.1 درصد از تعهدات محقق شده است.

۸ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۵۳
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید