اخبار

اکبرنیا در گفت‌وگو با رادیو اقتصاد خبرداد: جریمه ۶۰ میلیونی در انتظار کاریابی های غیر مجاز

اکبرنیا در گفت‌وگو با رادیو اقتصاد خبرداد:  جریمه ۶۰ میلیونی در انتظار کاریابی های غیر مجاز
مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی از پیشنهاد افزایش جریمه نقدی برای کاریابی های غیر مجاز به میزان ۶۰ میلیون تومان در کشور خبر داد.

محمد اکبرنیا در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: در حال حاضر به موجب قانون مجازات نقدی برای کاریابی های بدون مجوز ۵ تا ۴۰ میلیون تومان است.

وی همچنین اظهارداشت: هم اکنون با توجه به گسترش فضای مجازی در کشور خیل عظیمی از افراد در این فضا به امر کاریابی اشتغال دارند.

مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی گفت: به موجب قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و همینطور آئین نامه های اجرایی که بر اساس این قانون تنظیم شده تمامی افراد حقیقی و حقوقی که می خواهند در بحث اشتغال و معرفی اشخاص به کار در فضای حقیقی و مجازی فعالیت کنند باید دارای مجوز از این وزارتخانه باشند.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد تاکید کرد: هرکسی بدون مجوز اقدام به کاریابی کند بر اساس قانون متخلف شناخته می شود.

اکبرنیا در پاسخ به این پرسش که آیا جرائم نقدی مورد تعیین یعنی ۵ تا ۴۰ میلیون تومان ازقدرت بازدارندگی لاز م برخوردار است، گفت: هر سه سال یکبار این مبالغ قابل تجدید است.

وی ضمن اشاره به پیشنهادی مبنی بر افزایش مبلغ جرائم نقدی به میزان ۶۰ میلیون تومان بر پایه نرخ تورم برای سایت های کاریابی غیر مجاز افزود: جدا از اعمال جریمه نقدی سایت و دفتر کاریابی مربوط نیز پلمپ خواهد شد.

مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه نظارت ها در بحث کاریابی فیزیکی بیشتر بود، اظهارداشت: با توجه به فضای مجازی و گستردگی کار کنترل در این حوزه بسیار سخت و دشوار شده است.

وی اضافه کرد: در سایت وزارت کار آیتمی به نام کاریابی طراحی شده که تمام سایت های کاریابی مجاز داخلی (۸۵۰ مورد) و خارجی (۱۰۰ مورد) با آدرس، شماره تلفن و اسم مدیر قابل رویت است.

اکبرنیا در ادامه توصیه کرد: مردم قبل از مراجع به کاریابی ها سری به سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بزنند و از مجاز و غیر مجاز بودن سایت های مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبق قانون در کاریابی های فیزیکی باید مجوز فعالیت این واحدها در معرض دید مراجعه کنندگان باشد.

مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: جدا از این در فضای مجازی نیز به کاریابی های داخلی و خارجی اعلام شده که هم در شبکه های اجتماعی هم در سایت ها باید شماره مجوز خود را اعلام کنند.

 

۲۰ دی ۱۳۹۶ ۱۳:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید